מדף שלם עמוס ספרים על העיר, יש לי בביתי. אספר על חלק מהם:

חלום שהפך לכרך / אילן שחורי, הוצאת אביבים. תש"ן.
אהבתי את כותרת המשנה שלו: העיר שהולידה מדינה. מי שזוכר (אפשר להציץ בסיור של תל אביב) באותו מקום בו נערכה הגרלת הצדפים, הוכרזה המדינה, וזה מאד סמלי. זהו אחד הספרים המקיפים ביותר שיצאו על העיר, יש בו הרבה פרטים כולל מסמכים מצולמים ותמונות נדירות. הספר יצא לפני כ-20 שנה וקשה היום להשיגו בחנויות. שווה המאמץ לגשת לספריה ולעיין בו. היום יש לאריה שחורי אתר פעיל ומוצלח בשם: "תל אביב שלי". מוזמנים להכנס.

סביב כיכר השעון / יעקב ינון. הוצאת יד בן צבי. תשס"א.
"לסייר ביפו עם יד בן צבי" – זוהי כותרתו של הספר. יש בו הצעות לסיורים מעניינים בסמטאות יפו ובמקומות חשובים בה. בהקדמה מעיד הכותב כי הספר 'נולד ברחוב. אם לדייק יותר – בסמטאות'. כמי שנולד וגדל בתל אביב, הכיר את המקום היטב בו טייל עם אביו. הספר גדוש פרטים וסיפורים מעניינים על כל פינה כמעט.

תל אביב – מסלולים אתרים סיפורים / ערן ודוד גלאור. הוצאת מסלולים 2009.
ספר חדש שיצא לכבוד מאה שנים לעיר ובו מסלולי טיולים עם הרבה סיפורים ותמונות, הסברים פשוטים ומפות – ספר מצוין למי שרוצה לטייל, כולל הדרכה כמה זמן לוקח כל סיור ומתי כדאי לטייל בו. את הספר כתבו אב ובן שאהבת הארץ המשותפת שלהם הולידה סדרת ספרי טיולים בארץ.
ספר נוסף עם מסלולי טיול בעיר תל אביב – כתב עופר רגב, בשם "טיול קטן בעיר גדולה" בהוצאת משרד הבטחון, 1997.

ביאליק הרחוב / שולמית וידריך. הוצאת פורת. תשס"ד.
ספרון קטן של אחת המומחיות הגדולות שיש לנו על העיר, מדריכת טיולים וחוקרת שאוהבת את העיר כל כך, שאף קראה לבתה "תל אביב"! הספרון מספר על הבתים המיוחדים הנמצאים ברחוב ביאליק, ומתאר בית בית איך נראה פעם, והיום. באופן דומה היא הוציאה גם ספר על רחוב רוטשילד (בשיתוף עם עופר אגב בהוצאת 'רמות'). הספר נקרא 'הבולוואר'. אני אהבתי יותר את הספרון הקטן.

תל אביב מאה / הילה טוב. הוצאת קרפד. 2006
ספר טיולים מיוחד בעיר. לא מוזיאונים ומקומות מפורסמים, אלא פינות חמד נסתרות, חנויות מיוחדות ובתים שאי אפשר לדעת עליהם. המלצות רבות למקומות חמודים ומרתקים. כיף לטייל בישיבה בין דפי הספר הצבעוניים המלאים תמונות ומסמכים מעניינים.

בכל זאת יש בה משהו / אליהו הכהן. הוצאת דביר.
אוסף שירים שנכתבו על תל אביב. בצד כל שיר המחבר מוסיף סיפורים מעניינים הקשורים לנושא. חלק מהשירים לא הכרתי, הם ישנים מאד, אבל הסיפורים מצחיקים ומעניינים גם היום. הספר די ישן וניתן לדעתי להשיג רק בספריות.

עיר במודעות - (שלושה כרכים), בעריכת רחבעם זאבי, הוצאת מוזיאון ארץ ישראל, תשמ"ט 1988
הספר הכי מרתק שקראתי! לא בדיוק ספר, אלא אוסף של מודעות שמספרות את הסיפור של העיר ב-30 שנותיה הראשונות. במה עבדו, מה קראו, מה מכרו ומה קנו, אירועי ספורט ותרבות. מקסים. חלק מהמודעות תוכלו למצוא באתר.